Universiteit en hogeschool werken succesvol samen in de acute zorg

Lectoraat Acute Intensieve Zorg (LAIZ) en Acute Zorgregio Oost kijken terug op 1 jaar intensief samenwerken. Wederzijds is dat goed bevallen. In deze blogpost een impressie van de eerste resultaten.

Manon te Vruchte

In 2009 waren/zijn er 16 HBOV-studenten betrokken bij gezamenlijke onderzoeksprojecten van dit samenwerkingsverband. Tot nu toe leverde dit 4 presentaties op voor het werkveld en de HAN, en 4 prachtige afstudeerscripties. De andere onderzoeken lopen nog.

Manon te Vruchte (foto) en Pieternel Mans interviewden traumapatiënten na behandeling op de spoedeisende hulp. De ervaringen van deze patiënten worden meegenomen in de ontwikkeling van een richtlijn voor pijnbehandeling in de spoedzorgketen (UMC St Radboud, AZO, LAIZ). De studenten hebben de HAN-scriptieprijs 2009 gewonnen voor de beste afstudeerscriptie aan de HBO-Verpleegkunde. Een mooier compliment voor de kwaliteit van de afstudeeronderzoeken van LAIZ en AZO kunnen we niet krijgen!

Komend jaar gaan we werken aan een kwaliteitskeurmerk vanuit het samenwerkingsverband. Het is jammer dat de resultaten van onderzoek nu slechts beperkt bekend zijn in het werkveld en nog niet altijd een structurele plek krijgen binnen het hbo-onderwijs. Dat gaan we komend jaar verbeteren. Ook zullen studenten van de Minor High Care van de HBO-Verpleegkunde nadrukkelijker betrokken worden bij onderzoek in de acute zorg. Op de website van het AZO kunt u straks de resultaten lezen van de vier nog lopende- en toekomstige projecten.

In de toekomst zullen we elkaar verder versterken en ondersteunen op gezamenlijke onderzoekslijnen. Met de chemie zit het wel goed tussen het UMC St Radboud, de Hogeschool Arnhem en Nijmegen en het praktijkveld van Acute Zorgregio Oost. U kunt nog iets moois van ons verwachten.