Leren van de Futsal Battle
Futsal Chabbab is een erkende interventie waarbij jongeren uit verschillende aandachtswijken in Nijmegen zaalvoetbaltraining krijgen, in combinatie met huiswerkbegeleiding en coaching. Ze leren niet alleen beter voetballen, maar krijgen ook een stukje discipline mee die hoort bij de sport. Naar Futsal Chabbab is de afgelopen jaren veel onderzoek gedaan door onderzoekers en studenten van de HAN.
Over de Futsal Battle was tot op heden minder bekend. In de Futsal Battle gaan de jongeren uit de verschillende aandachtswijken in competitie met elkaar. Elke leeftijdscategorie heeft zijn eigen competitie. Daarnaast voeren de jongeren ook wijkbijdragen uit en kunnen ze punten verdienen en verliezen met fairplay.
Joey Hagemeijer en Mylan Fleurkens doen hun afstudeeronderzoek van de opleiding Social Work bij het Leeratelier Evalueren van sociale interventies van de WSDN. Ze doen onderzoek naar de ervaren effecten van de Futsal Battle m.b.t sociale en persoonlijke waarden en interviewden jongeren, wijkprofessionals en begeleiders van Futsal. Gideon Visser (onderzoeker) stelde hen enkele vragen.
Joey en Mylan, wat is het belangrijkste inzicht dat jullie tot nu toe hebben opgedaan in jullie onderzoek?
Joey: Inzien van de waarde van het perspectief van de deelnemers zelf. De professionals weten het wel, denken we vaak. Maar de jongeren in ons onderzoek hebben vaak een ander perspectief; dat is van waarde omdat er soms te snel aangenomen dat iets werkt.
Mylan: Leren wat onderzoek doen inhoudt en wat het is. Je hoort vaak van anderen ….maar begrijpen hoe een onderzoek in elkaar zit is echt wat anders. We snappen nu beter hoe onderzoek doen werkt en kunnen onderzoek van anderen beter beoordelen.
Wat is de belangrijkste aanbeveling die jullie zouden willen meegeven?
Mylan: Presentie is belangrijk: jongeren moeten weten waar ze terecht kunnen en gehoord worden. Niet alleen als ze problemen veroorzaken, maar voordat dit het geval is. Preventieve gesprekken voeren kan hierbij helpen.
Zou je het andere studenten aanbevelen om af te studeren bij een lectoraat/Werkplaats sociaal domein en waarom dan?
Doordat er al een plan van aanpak lag, konden we sneller aan de slag. Dit gaf ons houvast in de richting van ons onderzoek. Als werklocatie hadden we de HAN, waar je prima kunt werken. Wel was het een uitdaging om ons onderzoeksplan te laten aansluiten bij de eisen van de opleiding. De opleiding (social work) is meer ontwerp gericht.
Joey en Mylan zijn als studentonderzoekers betrokken bij het Onderzoek Kwalitatieve doorontwikkeling erkende interventie Futsal Chabbab dat gefinancierd wordt door Kenniscentrum Sport en Bewegen. Het onderzoek wordt vanuit het Lectoraat Versterken van Sociale Kwaliteit uitgevoerd door Gideon Visser en Richard Sleegers.