Nieuwe onderzoeksmethode voor kwalitatief onderzoek binnen HAN Lean-QRM Centrum

Prof. Kristina Lauche, van de faculteit management wetenschappen van de Radboud Universiteit, heeft in een serie van drie workshops de onderzoekers van het HAN Lean-QRM Centrum verder gebracht in onderzoeksmethodiek. Tegelijkertijd is hiermee een volgende stap gemaakt in de samenwerking tussen de Radboud Universiteit en ons kenniscentrum.

Goed praktijkgericht onderzoek
Het HAN Lean-QRM Centrum voert praktijkgericht onderzoek uit. Dit houdt in dat we onderzoek uitvoeren waar (regionale mkb-)bedrijven direct baat bij hebben. Wij betrekken zo mogelijk studenten zodat zij (en wij) kunnen leren van het onderzoek en de bedrijven baat hebben bij de frisse blik van de studenten. Kennis rond nieuwe onderzoekstechnieken helpt ons telkens weer te verbeteren in de onderzoeksopzet en het uitvoeren hiervan.

Onderzoeksmethode voor ontwerpgericht onderzoek
Prof. Lauche heeft een methode gepresenteerd om kwalitatief onderzoek te ontwikkelen en hoe kwalitatieve gegevens (bijvoorbeeld interviews) goed te analyseren en te ordenen. Deze methode is door de faculteit productontwikkeling van de TuDelft ontwikkeld voor ontwerpgericht onderzoek. Voor onderzoek naar Lean-processen binnen organisaties is deze methode goed toe te passen.  Deze onderzoeksmethode is ook interessant voor bedrijven. De methode helpt om op een praktische en gedegen manier problemen te kunnen herkennen, analyseren en oplossen. De docent-onderzoekers zullen de methode niet alleen zelf inzetten in onderzoek, maar vooral overdragen aan studenten.

Theorie direct toepassen in lopend onderzoek
In een serie van drie workshops hebben de docenten en onderzoekers verbonden aan het HAN Lean-QRM Centrum zich de nieuwe onderzoeksmethode eigen gemaakt. Na een inleiding op de theorie is de theorie direct toegepast op twee lopende onderzoeksprojecten. De kwalitatieve gegevens van beide onderzoeken zijn met de nieuwe methode geordend en geanalyseerd.

Verdere samenwerking Radboud Universiteit en het HAN Lean-QRM Centrum
Het delen van kennis rond onderzoeksmethodieken is een volgende stap in de samenwerking tussen de Radboud Universiteit en het HAN Lean-QRM Centrum. De samenwerking heeft tot doel de wetenschappelijke onderzoekskennis van de Radboud Universiteit en de kennis van praktijkgericht onderzoek van het HAN Lean-QRM Centrum samen te brengen.

Meer informatie
Bent u benieuwd welke onderzoeksprojecten op dit moment actueel zijn? Bezoek dan onze website of neem contact op met uw contactpersoon binnen het HAN Lean-QRM Centrum.

Wilt u meer informatie over deze nieuwe onderzoeksmethode?
Neem dan contact op met:
Menno Herkes, docent-onderzoeker en projectleider
E Menno.herkes@han.nl