Terugblik Pitstopseminar “Een wereld te winnen met Lean”
Dr. Vincent Wiegel, Lector Lean aan de HAN verzorgde op donderdag 10 maart een Lean Pitstop in het Auditorium van de FEM. Circa 130 belangstellenden hadden zich ingeschreven om kennis bij te tanken tijdens deze bijeenkomst.
Met het thema “een wereld te winnen met Lean” ging Wiegel in op de basis principes van Lean en dat wat nodig is om
een start te maken met Lean in een organisatie.
Het creëren van waarde voor de klant is het primaire doel van Lean. Uit reacties uit de zaal bleek dat veel organisaties daar nog niet bepaald succesvol in zijn.
Aansluitend introduceerde Wiegel het Lean-begrip “hansei”, wat staat voor kritische zelfreflectie. Het helpt ons als klant zijnde, maar het helpt ook in ons werk waar we juist invloed hebben op de ervaring van onze eigen klanten. Met het toepassen van lean zijn die ervaringen vaak sterk te verbeteren.
Enkele aansprekende voorbeelden waren een betonfabriek waar de output aanzienlijk werd verhoogd, zonder hiervoor extra personeel in te hoeven zetten en een ziekenhuis dat de wachtlijst tot nagenoeg nul wist te reduceren.
Het invoeren van Lean vraagt een andere manier van denken binnen organisaties. Door deze nieuwe manier van denken, kan vervolgens maximaal aan de individuele klantwens worden voldaan. Deze klantwens bepaalt vervolgens de richting van nieuwe lean-initiatieven.
Informatie
Wilt u meer informatie over Lean? Bekijk dan alle informatie over het Lectoraat Lean op www.han.nl/lean.
Benieuwd naar alle seminars, workshops en trainingen die het HAN Lean-QRM Centrum organiseert? Kijk op de website www.han.nl/lerenverbeteren.
Wilt u op de hoogte blijven van ontwikkelingen van het Lectoraat Lean en alle evenementen en workshops die het lectoraat organiseert? Schrijf u dan in voor onze maandelijkse nieuwsbrief.
