Nationale Wetenschapsagenda initiatieven gepubliceerd!

De Nationale Wetenschapsagenda heeft de initiatieven voor de ORC call gepubliceerd. In totaal zijn binnen de 25 routes meer dan 500 initiatieven aangemeld. Het aankondigen van initiatieven is geïntroduceerd om potentiële partners in staat te stellen zich te registreren en mogelijk lid te worden van het consortium.

De Nationale Wetenschapsagenda (NWA) is het antwoord op een breed gedragen behoefte aan meer verbinding en samenhang binnen het Nederlandse bestel van onderzoek en innovatie en een nauwere relatie tussen dat bestel en de maatschappij. De NWA bestaat uit vragen die vanuit de maatschappij aan de wetenschap gesteld zijn. Door deze vragen lopen ‘routes’, die deelverzamelingen van vragen betreffen. De NWA-routes zijn uitgewerkt in het portfolio voor Onderzoek en Innovatie. De routes identificeren de terreinen waarop de Nederlandse wetenschap bij uitstek het verschil kan maken.

In opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) financiert NWO sinds 2018 onderzoek in het kader van de Nationale Wetenschapsagenda, onder andere via een jaarlijkse financieringsronde voor onderzoek op routes door consortia (NWA-ORC). Het doel van de NWO-ORC call 2019 om interdisciplinair onderzoek en innovatie mogelijk te maken waarmee maatschappelijke en wetenschappelijke doorbraken binnen bereik komen.

Meedoen?
Het aanvraagproces bestaat uit drie stappen. De eerste stap is het aankondigen van initiatieven. Hiervoor moesten uiterlijk 9 mei initiatieven worden aangemeld. In totaal zijn er meer dan 500 initiatieven bij NWO binnen gekomen. Een overzicht van deze initiatieven is te vinden op de website van NWO. Ben je geïnteresseerd om aan een van deze onderzoeken mee te doen, kun je contact opnemen met de betreffende initiatiefnemer. De betreffende gegevens staan bij de initiatieven vermeld. Wij raden je aan hier niet te lang mee te wachten, want de volgende deadline, die van het indienen van de beknopte aanvraag, staat al op 6 juni gepland.

Lees ook het blog Onderzoek op Routes door Consortia.

Deel dit op LinkedIn: