‘Wij willen Our Sun Company internationaal bekend maken’
De studentcompany Our Sun S.C. van Sport, Gezondheid en Management (SGM) mag 2, 3 en 4 april naar de Europe Trade Fair in Haifa. De studenten hebben dit te danken aan hun innovatieve product, een rugzak die smartphones oplaadt via zonne-energie. De studenten Luuk , Jur, Max, Bas, Hershel, Rens en Joost hebben er enorm veel zin in. Hieronder staan hun ervaringen met het student company project en de verwachtingen van Haifa.
Our Sun Company verkoopt de Student Solar Bag. Deze tas bezit een flexibele zonnecel. Met deze zonnecel kunnen mobiele apparaten elk uur van de dag opgeladen worden. Het handige aan de flexibiliteit is dat hij dus tegen een stootje kan en daarom extra geschikt is voor op een tas. Daarnaast zit er in de tas een externe batterij die ervoor zorgt dat de mobiele apparatuur te allen tijden kan worden opgeladen. Met de zonnecel wordt de externe batterij dus opgeladen, terwijl je mobiel nog niet leeg is. Wanneer dat wel het geval is, kun je de batterij uit de tas halen en je telefoon opladen. Het is handig voor mensen die veel reizen, want deze mensen hebben vaak last van een leeg mobiel apparaat. Daarbij natuurlijk voor mensen die in hooggebergte en dergelijke willen wandelen of fietsen, daar zullen ze nergens aan energie komen. Met behulp van het zonlicht en onze tas kunnen mobiele apparaten dus toch opgeladen worden.
[vimeo]http://www.vimeo.com/89162228[/vimeo]
Student Company is een vak waarbij je met een aantal studenten één jaar lang een bedrijf runt. Dit begint met een idee en eindigt met een product dat je daadwerkelijk in je handen hebt en gaat verkopen. Er worden aandeelhouders geworven, om een startbudget te hebben. Zo kan het product geproduceerd en verkocht worden. Als laatste zal de volledige kas van de Company aan het einde van het jaar worden verdeeld over de aandeelhouders. De Company bestaat in principe dus ook maar één jaar, tenzij er studenten een doorstart willen maken en door willen gaan met het product/bedrijf.
Super leuk vak, het ondernemen van een bedrijf en daarnaast leer je er ontzettend veel van!
Wat verwachten wij van Haifa?
Haifa is voor ons ten eerste een geweldige ervaring en uitdaging. Het is een hele eer om Nederland te vertegenwoordigen op hét internationaal evenement voor Student Companies. De beste twee Companies worden uitgekozen en mogen naar Haifa. Helaas gaat Our Sun alleen, omdat de andere Company heeft afgezegd. Maar dat maakt de eer wel heel wat groter! Wij gaan daar ons product en bedrijf aan alle aanwezige mensen laten zien. Wij willen Our Sun Company internationaal bekend maken. We verwachten heel veel professionaliteit en enthousiasme. Een hele mooie manier om je product te promoten en wellicht te verkopen. En daarbij kunnen we ook nog is mooi ons Engels verbeteren, want we moeten daar natuurlijk continu in het Engels communiceren met collega compagnies!
Wij hebben er heel veel zin in, een geweldige uitdaging en een geweldige ervaring!