Op de werkvloer: Marthe Weijers
´Op de werkvloer´ is een terugkerend stukje met daarin een student of oud-student van de HAN Sport en Bewegen die nu iets bijzonders doet of gaat doen! Weet jij al wat je wilt doen of juist niet en is dit iets voor jou? Lees dan nu verder, want als tweede in ´Op de werkvloer´: Marthe Weijers!
Marthe Weijers (22 jaar), choreograaf, meervoudig Nederlands Kampioen Hip-Hop, winnaar van de World Cup Hip-Hop en Dutch Open 2011 en de trotse eigenaar van haar eigen dansschool MovingMatters in hartje Nijmegen. Voor een kort promotiefilmpje van Marthe bekijk je het volgende filmpje.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wn0dNIBd1r0[/youtube[/youtube]
Opleiding
Marthe Weijers was altijd bezig met Hip-Hop en wilde daarmee bezig blijven. De dansacademie leek de perfecte opleiding, maar ze koos voor meer zekerheid in verband de kans op blessures en haar passie voor lesgeven. Van haar keuze voor de studie Leraar Lichamelijke Opvoeding (ALO) heeft ze nooit spijt gehad. De tijd op de HAN was super en het was te combineren met haar topsport activiteiten.
Nu heeft ze heel veel geleerd en kan ze alle ervaringen die ze geleerd heeft perfect inzetten in haar dansschool. Vooral de vele stages waarbij ze les moest geven, kennis over voeding en energie, schema’s opstellen en leiding geven komen erg goed van pas.
In het tweede jaar van haar studie begon ze dan ook met het lesgeven in haar eigen dansschool. Dansers van alle leeftijden en niveaus kunnen bij haar terecht, waardoor ze nu ook enorme wachtrijen heeft en op zoek is naar een extra ruimte waar zij meer mensen les kan geven.
Werken als topsporter, choreograaf en danslerares op haar eigen dansschool
Druk, zo is het leven van Marthe het beste te omschrijven. Als gevolg van de ambitie om de beste Hip-Hop danseres van de wereld te blijven, is Marthe iedere dag bezig met Hip-Hop. Ze traint iedere dag minimaal 4 uur in Utrecht, volgt workshops van internationale choreografen, geeft dansles op haar eigen school, houdt de administratie van MovingMatters bij, heeft daarnaast af en toe een rol in een videoclip/ TV programma en het belangrijkste; nationale en internationale kampioensschapen Hip-Hop die gewonnen moeten worden.
De Toekomst
Dat Marthe hard op weg is met een grote carrière moge duidelijk zijn. Toch heeft ze nog enorm veel ambitie en wil ze nog zo veel doen. Haar dansschool is op dit moment zo razend populair dat ze deze heel erg graag wil uitbereiden om zo de wachtlijsten te verkleinen. Daarom speurt ze al een half jaar alles af om een geschikte ruimte te vinden om uit te bereiden in Nijmegen. Naast haar zakelijke ambitie wil ze ook heel erg graag in de top van het Hip-Hop blijven en de beste danseres blijven. Niemand is geheel uitgeleerd of perfect en de Hip-Hop dans blijft zich ontwikkelen waardoor de toekomst er druk uit blijft zien voor Marthe, wat ze helemaal te gek vindt!
Goude tip van Marthe Weijers
“Let goed op tijdens je stages reageer goed op de feedback die je krijgt en zet je volledig in. Wanneer je er honderd procent voor gaat kun je mooie dingen bereiken. De kennis die je opdoet gedurende de opleiding is erg bruikbaar en het allerbelangrijkste is en blijft toch wel; heb plezier in alles wat je doet!”
Voor meer informatie over de dansschool kun je kijken op de site en kun je Marthe Weijers volgen op facebook of twitter.