SGM-student wint VIP-kaarten voor thuiswedstrijd AJAX

Binnen het propedeusevak Marketing & Sportbusiness hebben de Sport, Gezondheid & Management studenten het afgelopen blok een kijkje in de keuken gekregen van diverse organisaties binnen de Nederlandse sportwereld door middel van een aantal gastcolleges gegeven door aansprekende sprekers. Het leverde een gelukkige SGM-student uiteindelijk twee VIP kaarten op voor een wedstrijd van AJAX in de Amsterdam Arena.

Zo heeft ondermeer Dagmar van Stiphout, hoofd Marketing & Communicatie van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU) en genomineerd voor de titel van Sportmarketeer 2012 voor ondermeer het evenement ‘Het grote gymfeest’ met Epke Zonderland, een inspirerend college gegeven. Naast het feit, dat de studenten een beeld kregen van het reilen en zeilen binnen een grote sportbond, liet hij ook zien hoe de KNGU, als reactie op dalende ledenaantallen, tot een strategiewijzing is gekomen welke inhield dat men marktgerichter is gaan werken. Mooi om te zien was hoe de KNGU zich op een ander manier is gaan positioneren en haar doelgroepen is gaan benaderen, waarbij het haar leden/verenigingen allerlei handvatten meegeeft om in dit proces mee te gaan.

Ook Wilco Nijland van Music & Sports/Bossaball Nederland was dit studiejaar weer van de partij om te laten zien hoe zij, als commerciële sportorganisatie, de sport Bossaball binnen Nederland proberen te ontwikkelen, waarbij ook het commerciële aspect niet uit het oog verloren wordt. De SGM-studenten helpen hem daarbij door een marketingplan te schrijven, waarin zij uit de doeken doen hoe Bossaball in een bepaalde stad geïntroduceerd zou kunnen worden.

Naast Stasiu Teunissen, marketingmanager van N.E.C. Nijmegen, was dit jaar ook Bas van Rossum, accountmanager Sponsoring van AJAX Amsterdam van de partij. Hij liet zien hoe AJAX haar marketingstrategie vormgeeft en het merk AJAX zo goed mogelijk probeert te presenteren en te ‘verkopen’. Er werden ondermeer prachtige sponsoractivaties getoond, die in samenwerking met partners georganiseerd waren. Een mooi voorbeeld van een dergelijke actie, die maar liefst een kleine 600 duizend keer bekeken is op youtube:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g3x-h4Gp4eE[/youtube]

Als klap op de vuurpijl beloofde Dhr. Van Rossum de aanwezige studenten twee vip-kaarten voor een thuiswedstrijd van AJAX in de Amsterdam Arena voor diegene die de beste vraag zou stellen tijdens het college. Uiteindelijk bleek Mitch Janssen samen met zijn eveneens aanwezige vriend Pim Joosten (Student Bedrijfskunde aan de RU), de beste vraag gesteld te hebben. Zij wilden namelijk weten waarom AEGON stopt met het hoofdsponsorschap van AJAX, terwijl dit sponsorschap deze verzekeraar (naar eigen zeggen) nog steeds veel meer oplevert dan dat het hen kost.

Door deze vraag te stellen wonnen AJAX-fans, Mitch en Pim, twee vipkaarten voor de wedstrijd AJAX-PEC Zwolle. Zij waren dan ook live getuige van de 3-0 overwinning van de Amsterdammers. Dat deze vrijkaarten een schot in de roos bleken te zijn, blijkt wel uit volgende reactie van de gelukkige winnaars:

Het was een fantastische wedstrijd! Uiteraard vanwege de uitslag, maar zeer zeker ook door de plaatsen in het stadion. We zaten op de tweede rij, aan het veld, waar je het zweet kon ruiken. Daarnaast ook nog eens aan de warming-up kant, waar je de wisselspelers praktisch aan kon raken en waar we ook zo naar de reservebanken van Ajax en Zwolle konden lopen. De plaatsen waren dus top! Weer eens wat anders dan de tweede ring. De drankjes moesten we wel zelf betalen, maar dat was geen probleem. De rest maakte dat allemaal goed! Nogmaals erg bedankt dat ons deze kaarten zijn gegund.