Uitgelicht: projecten DSI en Hartrevalidatie bij HAN SENECA

HAN SENECA is hét centrum voor gezondheid, welzijn en leefstijl. Niet alleen biedt het centrum opleidingen en diensten aan, ook functioneert het als leerwerkplaats voor studenten van HAN Sport en Bewegen. Zij werken mee aan diverse projecten, we lichten er 2 uit.

Project DSI

Voor de Dienst Speciale Interventies (DSI) ontwikkelde HAN SENECA een 4-weeks trainingsprogramma om werkfit te worden. Hoe goed zijn de DSI-medewerkers lichamelijk gezien in hun werk? Er werd een veldtest ontworpen op dit te meten. Die fitheid koppelden de onderzoekers vervolgens aan eventuele blessures die de DSI-medewerkers hadden. Vincent Bastiaans is coördinator van HAN SENECA. Hij legt uit waarom dit onderzoek belangrijk is: “Het werken bij de DSI vraagt veel van de mensen. Het is een bijzondere baan, waar je erg fit voor moet zijn. Het is belangrijk dat medewerkers fit de DSI ingaan én er fit uitkomen. Dan kun je het werk ook langer doen. We werken langere tijd samen binnen dit project, de betrokken docenten krijgen steeds meer kennis op dit specifieke gebied. Ook betrekken we studenten bij bijvoorbeeld literatuuronderzoek en bij kleinere opdrachten.”

Project Hartrevalidatie

Een ander project om uit te lichten is dat rondom hartrevalidatie, dat is opgezet vanuit Fysiotherapie. “Na een hartoperatie kom je in een revalidatietraject terecht. Eerst volg je de training Cardiovitaal, waarna je bij de fysiotherapeut terecht komt. Er lopen altijd al studenten mee in die trajecten. Wat we willen ontwikkelen is een 3e stap in het hartrevalidatietraject: verder trainen onder begeleiding van HAN-studenten ná het fysiotraject. Denk daarbij aan ergotherapie thuis, maar ook aan het doen van oefeningen in het park. Deze 3e stap is van belang om weer volledig fit te worden”, vertelt Vincent.

Meer weten?

Neem dan gerust contact op met coördinator Vincent: Vincent.bastiaans@han.nl.

Lees ook het artikel: HAN SENECA als leerwerkplek voor enthousiaste student