Teambuilding voor studenten
[tylr-slidr userID=”” groupID=””]http://www.flickr.com/photos/53856174@N08/sets/72157624916360772/[/tylr-slidr]Donderdag 9 september 2010 stond voor de studenten van de minor Strategisch Sportmanagement van het Instituut Sport en Bewegingsstudies (ISBS) in het teken van teambuilding. De groepen van deze minor zijn net gestart en dus was het zaak om elkaar goed te leren kennen. Alle groepen hadden één of meerdere innovatieve teambuildingsactiviteiten bedacht in park Brakkestein. Gelukkig was het mooi weer en bleef het mooi weer.
De eerste activiteit was het bouwen van innovatieve bouwwerken in het teken van het Olympisch Plan 2028. De materialen beschikbare materialen hiervoor waren: spaghetti en spekjes. Vervolgens werden de groepen uitgedaagd met een behendigheidsspel. In een vierkant stond een emmer op de kop. Op de emmer lag een tennisbal. Elke groep moest proberen de emmer met bal (zonder dat de bal er vanaf zou vallen) uit het vierkant te krijgen zonder zelf in het vierkant te komen en zonder de emmer aan te raken. Hiervoor kreeg elke groep 2 touwen tot zijn beschikking. Deze opdracht leverde bij enkele groepen enige frustratie op. De laatste opdracht voor de koffiepauze was een ‘stapelopdracht’. Elke groep moest proberen een stickertje zo hoog mogelijk in een boom te plakken. De manier om dit te realiseren was door de groepsleden te stapelen. Daarnaast was er de opdracht van het blinde vierkant (geblinddoekt met een lint een vierkant maken, gecoacht door 1 teamlid), het omdraaien van een laken wanneer de totale groep op het laken staat en als klap op de vuurpijl een ouderwetse estafette met als hindernis het draaien van 10 rondjes rond een pylon. Voor enkele slecht ontbijtende studenten was dit laatste een hele uitdaging.
Na deze eerste drie spellen was er een koffie en thee pauze. Studenten hadden zelf voor een picknick gezorgd. Dus onder het genot van een bekertje koffie of thee en tijdens het eten van een broodje werden de eerste drie spellen geëvalueerd. Daarnaast leefde enkele studenten zich uit met een tennisbal.
Na de koffie was het tijd voor het spel met schapen en herders. Geblinddoekte studenten vertegenwoordigde schapen. Vijf studenten die wel zicht hadden (de herders) moest proberen de andere studenten te groeperen in 5 subgroepen en vervolgens te instrueren om een parkoers af te leggen. Al met al was dit een lastig maar zeker ook een hilarische opdracht. De studenten die de opdracht bedacht hadden, hadden het voornamelijk druk met het voorkomen dat geblinddoekte studenten de bomen van park Brakkestein van erg dichtbij zouden bekijken. Het vijfde spel was wat rustiger. Studenten communiceerde over 50 meter door letters uit te beelden. Op deze wijze werden woorden aan de andere helft van de groep over gebracht. Het slotspel hierbij was het uitbeelden van zinnen aan de twee begeleidende docenten (Arnoud van de Ven en Sanne Cobussen). Dit was een lastige opdracht maar na verloop van tijd krijg je de handigheid wel te pakken. Tot slot was er weer een spel met spaghetti en spekjes. Nu was het doel, het bouwen van een zo hoog mogelijke toren. Een groepje studenten bleek stiekem interesse te hebben voor de opleiding bouwkunde. Zij bouwden een enorm bouwwerk.
En niet te vergeten de drie gangen-picknick!;)