Dertien Sportprofessionals studeren af bij Master Sport- en Beweeginnovatie
Op woensdag 25 november ontvingen 13 professionals hun diploma van de Master Sport- en Beweeginnovatie. Hoewel Papendal de leslocatie van deze opleiding is, vond de diplomering plaats in de monumentale bibliotheek van het voormalige Canisiuscollege in Nijmegen waar nu de Masters van de HAN gezeteld zijn. Na twee jaar van onderwijs, onderzoek en implementatie van hun innovatie in de praktijk, kunnen de studenten nu de erkende titel MSc achter hun naam zetten.
Een levenlang sporten voor iedereen; hoe realiseer je dat?; De ontwikkeling van een nieuwe beweegprofessional: de dietist; Actief leren in de klas; Hoe krijg je meer jongens aan het hockeyen; Coachen op studiesucces. Het is een greep uit de innovatieprojecten die de studenten, vaak in opdracht van hun werkgever, tijdens de opleiding hebben gedaan. De vraagstukken zijn complexe problemen waar organisaties in de praktijk tegenaan lopen.
Innovaties
Kroon op de opleiding voor zowel de student als de werkgever is de implementatie van de innovaties die uit het onderzoek voortgekomen zijn. Zoals de digitale toolbox voor schoolsucces bij het CIOS; het zwemanalyselab in Zwolle; de samenwerking tussen een Hogeschool en een ‘uitzendbureau’ voor verenigingen, sportaccommodaties en ondernemers; de verbinding tussen een middelbare school en een commercieel Health Center in Maastricht.
‘Ik ben ervan overtuigd dat deze sportprofessionals in de toekomst nog veel gaan betekenen voor de ontwikkeling van de sport- en beweegsector. Zij hebben sportspecifieke vernieuwingen mogelijk gemaakt door theorie, onderzoek, praktijk en beleid slim met elkaar te combineren. Niet alleen hun eigen leervermogen hebben ze tijdens de opleiding vergroot, maar ook dat van mensen in het werkveld door hen met gemeenschappelijke waarden met elkaar te verbinden en in beweging te krijgen’, aldus Jose Cuperus, coördinator van de Master Sport- en Beweeginnovatie.
Naast diverse ZZP’ers, een sportbuurtcoach en een sportdiëtist, is deze groep vooral werkzaam in het onderwijs.
Lees ook het magazine Innovatieprojecten, gerealiseerd door de Masters Sport- en Beweeginnovatie 2015.