Cursus leefstijlcoach voor fysiotherapeuten aangesloten bij ClaudicatioNet
Wilt u als fysiotherapeut uw cliënten coachen en begeleiden naar een gezonde leefstijl? HAN SENECA heeft in samenwerking met ClaudicatioNet een cursus op maat ontwikkeld voor alle ClaudicatioNet fysiotherapeuten die patiënten met claudicatio intermittens behandelen. In deze driedaagse cursus leefstijlcoach ontwikkelt u vaardigheden die u nodig heeft om iemand te begeleiden en coachen naar een gezonde leefstijl en het voorkomen van terugval.
In de cursus krijgt u technieken aangereikt om gezond gedrag te bevorderen. U leert met gedragsveranderingtechnieken uw cliënt te stimuleren om zelf (mede) verantwoordelijk te zijn voor zijn gedrag. Gedurende de cursus staan de volgende onderwerpen centraal:
- Wat is een gezonde leefstijl en wat is de relatie met Claudicatio Intermittens?
- Hoe zet u mensen aan tot een gezonde leefstijl?
- Op welke wijze kunt u het voedings- , beweeg- , rookgedrag en de medicatiecompliance van de cliënt analyseren?
- Welke rol speelt motivatie en hoe verklaart u (on)gezond gedrag tijdens coaching gesprekken?
- Hoe stelt u samen met de cliënt een actieplan op dat begeleidt naar een gezonde leefstijl en hoe kunt u Motivational Interviewing hierbij gebruiken?
- Hoe voorkomt u terugval, hoe gaat u om met terugval en hoe bespreekt u alternatieven met de cliënt?
Cursusinfo
- Doelgroep: Fysiotherapeuten aangesloten bij ClaudicatioNet
- Contacttijd: 21 uur, zelfstudietijd: 7
- Groepsgrootte: 10-15 cursisten
- Cursusprijs €785,- inclusief BTW. Cursusmap, koffie, thee, lunch zijn inbegrepen.
- De cursus wordt afgerond met een certificaat / bewijs van deelname
- Accreditatie: in aanvraag bij KNGF, en geaccrediteerd door ClaudicatioNet
Inschijven
Spreken bovenstaande onderwerpen u aan? De driedaagse cursus wordt gegeven in september/november 2016 (21, 29 september en 18 november) en november 2016/januari 2017 (16, 24 november en 13 januari). Voor meer gegevens en inschrijven kunt u terecht op de website van HAN Deeltijdstudies.
De cursus kan ook in company worden gegeven. Neem hiervoor contact op met Ingrid Broeders, Hoofddocent HAN Sport en Bewegen, Hogeschool van Arnhem en Nijmegen, Ingrid.Broeders@han.nl.
Geen fysiotherapeut of niet aangesloten bij Claudicationet? HAN SENECA biedt ook de algemene cursus Leefstijlcoach aan.
Geachte heer,mevrouw,
Hierbij schrijft ondergetekende zich in voor de cursus leefstijlcoach in januari 2016.
Met vriendelijke groet,
Robert Jan Bos (31-03-1953)
Fysio4 Bernoulliplein
Bernoulliplein 15
9714 BT Groningen
050-5730829
bernou@fysio4.nl
Graag info over leefstijlcoach oktober/november a.s. Waar kun je eventueel opgeven?
Graag hoor ik van jullie.
Met vriendelijke groet,
Leffert Visser
Graag een concrete uitspraak over aantal punten voor Claudicationet
Geachte Wil Sillen,
De KNGF heeft 27 accreditatiepunten toegekend aan deze cursus. Zie voor meer informatie: https://www.han.nl/werken-en-leren/studiekeuze/cursus/leefstijlcoach-voor-fysiotherapeuten/.
MVG