Digitaal toetsen pilot 2: toetsen met open vragen
Wie wil er nu niet studenten meer willen toetsen zonder daar zelf minder werk aan te hebben en dan ook nog de kwaliteit van het nakijkwerk vergroten? Bij HBO-rechten hebben we bij een vak iedere week een schrijfopdracht en door het grote volume (14 klassen in het tweede semester) zorgt dit voor veel werkdruk bij docenten. Daarnaast willen we studenten wel graag goede feedback kunnen bieden. We willen graag met deze pilot beide punten aanpakken.
We hebben in de afgelopen periode gesproken met diverse leveranciers en uit de gesprekken is gebleken dat alle systemen goed zijn in één specifieke taak. Xebic is goed in het stroomlijnen van de procesvoering, Turnitin is goed in het snel feedback kunnen invoeren en Codas is goed is grote aantallen schriftelijke stukken beoordelen.
We hebben besloten om met het laatste systeem een pilot te starten. We willen graag formatieve toetsen (toetsen die niet een cijfer in Alluris opleveren) sneller kunnen nakijken en we hebben het idee dat dit met Codas kan. In dit systeem hoeven docenten slechts een klein deel van de stukken na te kijken en daarna kan Codas zelf een rangorde maken. Met een druk op de knop bepaalt Codas welke stukken grote overeenkomsten hebben met de beoordeelde stukken en welke niet. Studenten kunnen heel snel zien hoe ze hebben gescoord. Als ze 84e van de 100 studenten zijn geworden, weten ze dat ze niet goed hebben gescoord. Door het antwoordmodel dan nog in de klas te laten zien, kunnen studenten hun eigen stuk vergelijken en vindt er een tweede leermoment plaats. Voor de toekomst biedt dit mogelijkheden om studenten meer te toetsen zonder daar minder werk aan te hebben.
We gaan nu al beoordeelde stukken invoeren in Codas zodat we in periode twee kunnen gaan testen. We hebben hoge verwachtingen en we hebben er veel zin in.
Irene Geurts
Ben razend benieuwd! Ik heb veel nakijkwerk en feedback werk op teksten in NL en ENG en zoek en manier om dit te stroomlijnen en eenvoudiger te kunnen verwerken: Meer feedback (bijv standard teksten) en meer koppeling met bijv een nakijkformulier. Hou je me op de hoogte?