Wat speelt er op sociale media bij de gebruikers van het Blended Diet?

Kwalitatief en kwantitatief onderzoek op sociale media naar onderwerpen en adviezen rondom het Blended Diet in Nederland en België.

Het Blended Diet is sinds enkele jaren in opkomst als alternatief voor commerciële sondevoeding. Ouders en/of verzorgers van kinderen die het Blended Diet gebruiken stellen vragen of delen ervaringen op sociale media. Diëtisten hebben weinig inzicht in en invloed op de onderwerpen die daar besproken worden. Daarnaast delen ouders en/of verzorgers adviezen die niet altijd voldoen aan de richtlijnen. Deze adviezen kunnen een negatieve invloed hebben op de gezondheid van het kind. Dit probleem heeft geresulteerd in de volgende onderzoeksvragen:
1. Welke onderwerpen worden besproken in de Facebook-groep ‘Blended Diet Nederland & België’ in de periode januari 2019 tot en met maart 2021?
2. Welke voedingsadviezen worden gegeven in de Facebook-groep ‘Blended Diet Nederland & België’ in de periode januari 2019 tot en met maart 2021 en voldoen deze aan de richtlijnen?

Ella Santegoeds en Natasha Buter hebben geconcludeerd dat een groot aantal onderwerpen besproken wordt in de Facebook-groep, allen samenhangend met de overstap naar het Blended Diet. Een belangrijke conclusie is dat veel ouders en/of verzorgers hulp zoeken bij de problemen die zij ervaren en dat de diëtist hierbij weinig ter sprake komt. Van de voedingsadviezen voldoen vijf adviezen wel en twee adviezen niet aan de richtlijnen. Bij de overige drie adviezen is voldoen aan de richtlijnen afhankelijk van het gebruikte voedingsmiddel.

Lees hier verder hoe de studenten tot hun conclusie zijn gekomen en wat zij nog aanbevelen: 2021 S2_abstract_OZ_Blended Diet_ziekenhuis

 

 

Reacties

  1. 07 februari 2022 door Esther

    Welke richtlijn hebben jullie gebruikt om jullie onderzoek mee te vergelijken? Zelf heb ik hier ook een thesis over geschreven dus ben erg benieuwd naar jullie onderzoek.