Zelftest Digitale Vaardigheden in Zorg en Welzijn nu beschikbaar!

logo kenniscentrum publieke zaakTechnologie is niet meer weg te denken in zorg en welzijn. Medewerkers komen op allerlei manieren in aanraking met technologische ontwikkelingen. Denk hierbij aan beeldbellen of bijvoorbeeld informatie opslaan in het elektronisch patiëntendossier. Om met deze ontwikkelingen mee te gaan is het van belang dat werknemers in de zorg voldoende digitale vaardigheden bezitten (ook wel e-skills genoemd). Ben je benieuwd hoe het met jouw digitale vaardigheden is gesteld? Doe dan de zelftest

 

Deze test kan individueel of door organisaties worden ingezet. Je ontvangt na het invullen van de test direct feedback met jouw behaalde resultaten.

 

Voor organisaties
Als een substantieel deel van de medewerkers van een organisatie deze zelftest invult, kan een totaalbeeld voor het management worden gegeven. Een dergelijk totaalbeeld kan de organisatie helpen om ondersteuning of vaardigheidsbevordering aan te bieden.

De zelftest is ontwikkeld door onderzoekers van kenniscentrum Publieke Zaak aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN) in samenwerking met diverse zorginstellingen uit de Zorgalliantie (o.a. Siza, Pluryn en ZZG Zorggroep), met ondersteuning van ECP platform voor de Informatiesamenleving.

Netwerkbijeenkomst

23 juni vond een netwerkbijeenkomst plaats, waar de resultaten van de testfase werd gedeeld met geïnteresseerden uit het werkveld. 431 Zorgmedewerkers en 150 ROC docenten hebben in de testfase de zelftest ingevuld. Op basis van de resultaten is de zelftest verkort. Verder bleek op basis van deze resultaten dat de zelftest een goede interne betrouwbaarheid heeft. Het rapport met alle resultaten zal dit jaar nog beschikbaar worden gesteld.