HRM Praktijkopdracht Change Agent
Worstelt u met een (HR-) verandervraagstuk waarbij u professionele hulp kunt gebruiken? Denk dan eens aan onze HRM-studenten. Doe mee aan ons project ‘Change
Agent’ en maak kennis met de expertise van de HAN.
PROJECT: CHANGE AGENT
Uw organisatie is continu in verandering. De wereld vraagt om aanpassing en zelf heeft u ook de nodige ideeën. Maar hoe komt een beoogde verandering nou effectief van de grond? Zodat mensen zich betrokken voelen, zodat er draagvlak is en zoveel mogelijk van de aanwezige expertise wordt ingezet?
In de tweede helft van het derde studiejaar worden onze HRM-studenten ingezet als HR-veranderaars. In subgroepen van drie of vier studenten gaan zij hiervoor aan de slag met een praktisch veranderkundig vraagstuk binnen uw organisatie.
Tijdens hun praktijkwerkzaamheden zetten de studenten in nauwe samenwerking met betrokkenen een veranderproces in gang, waarna zij advies opleveren voor vervolgstappen en borging.
PERIODE EN TIJDSBESTEDING
Het project vindt in de periode van februari tot juni plaats. De studenten zijn dan 8 tot 12 uur per week zichtbaar aanwezig om te werken aan het project (planning van momenten vindt plaats in afstemming).
Naast dit project volgen de studenten onderwijs dat verrijkend is voor hun rol als veranderaar. Studenten zijn in totaal ongeveer 20 uur per week bezig met dit project.
TRAJECT
De studenten zijn vanaf de eerste week aanwezig bij uw organisatie.
De eerste maand staat vooral in het teken van de organisatie en het vraagstuk leren kennen.
Er vindt een kennismakingsgesprek plaats tussen opdrachtgever, docentbegeleider en studenten.
Dan wordt het vraagstuk, de gewenste verandering en aanpak besproken. Het verandertraject gaat volgens de principes van participatief actieonderzoek: studenten werken zoveel mogelijk met betrokkenen in de organisatie en zullen een aantal interventies doen.
Zij zorgen voor frequente afstemming met de stakeholders en leveren regelmatig tussenproducten op. Het project wordt afgesloten met een advies en vervolgstappen voor borging; dit zullen de studenten aan u presenteren.
CONTACTMOMENTEN
• Kennismakingsgesprek met docentbegeleider, student en opdrachtgever (binnen 1,5 maand).
• Tussentijdse evaluatie (eind maart).
• Eindgesprek (eind mei/juni).
• Studenten hebben wekelijks contact met een vast contactpersoon binnen de organisatie.
De begeleiding van de student door de HAN is intensief.
(Twee)wekelijks vinden er werkconferenties plaats met intervisie- en expertsessies.
WAT HEEFT DE STUDENT NODIG?
• Een HR-vraagstuk met ambitie tot gedragsverandering die op korte termijn gerealiseerd moet worden.
• Een begeleider/vast aanspreekpunt binnen de organisatie die aanwezig is tijdens de wekelijkse contactmomenten.
• Gelegenheid voor een introductie in de organisatie.
• Een werkplek voor de studenten.
• Toegang (onder gebruikelijke voorwaarden) tot noodzakelijke informatie en werknemers.
• Tijd in de agenda’s van stakeholders vanwege het participatieve karakter.
WAT LEVERT HET PROJECT U OP?
1. De studenten zetten een veranderproces in gang.
2. De studenten doen aanbevelingen voor vervolgstappen.
Een vervolg van het project kan bovendien worden opgepakt door een andere projectgroep of een afstudeerstudent. Ook kan samenwerking met één van onze lectoraten verkend worden, als verdieping of opvolging van het project.
VOORBEELDVRAAGSTUKKEN
• Hoe zorgen we voor een effectieve aanpak van de beleefde werkdruk binnen afdelingen x en y?
• Hoe verbeteren we de aantrekkelijkheid van onze arbeidsvoorwaardenpropositie naar de zittende populatie?
• Hoe verbeteren we de beleving van inclusie binnen onze organisatie voor medewerkers met een migratieachtergrond of LGBTQ’ers?
• Hoe kunnen we medewerkers met financiële problemen op laagdrempelige wijze ondersteuning bieden?
• Hoe verbeteren we de leercultuur en/of het leergedrag op de afdeling x, y of z?
• Hoe verhogen we de participatie aan ons vitaliteitprogramma?
• Hoe verbeteren we de engagement van young professionals die net vanuit hun opleiding zijn gestart?
• Hoe zorgen we voor een effectiever vergadergedrag in afdeling x, y of z?
• Hoe verbeteren we de samenwerking tussen afdeling a en b?