Het inkopen van leer- en ontwikkeltrajecten L&D
Op deze pagina leest u meer over de onderwijseenheid Het inkopen van leer- en ontwikkeltrajecten.
In en voor de stage-organisatie?
Nee
Periode/doorlooptijd:
Start: periode 1, lesweek 4
Afronding: loop van periode 2
Beschrijving:
Als interne L&D-adviseur in een organisatie werkt de student regelmatig met externe leveranciers: trainingsbureaus, leveranciers van leertechnologie, adviseurs, etc. Om deze samenwerking constructief te laten verlopen en een effectieve oplossing voor de organisatie te realiseren, is kennis van inkoopprocessen van belang. Daar is deze OWE op gericht.
In deze OWE kijkt de student zowel naar de gebruikelijke inkoopprocessen in een organisatie als naar een concrete L&D-inkoopvraag die we vanuit de opleiding aanreiken. In een organisatie kijkt de student bijvoorbeeld op basis waarvan deze kiest voor het zelf doen of inkopen van L&D-interventies, welk proces ze daarbij doorlopen etc. Voor een concrete inkoopvraag ontwikkelt hij in het onderwijs een Request for Proposal, doet hij marktonderzoek en voert hij een gestructureerde offertevergelijking uit. Op basis daarvan komt de student tot een advies over het best passende aanbod. In dat advies neemt hij ook mee welke stappen nog nodig zijn om het inkoopproces af te ronden.
De OWE Inkopen van leer- en ontwikkeltrajecten bestaat uit drie trainingsdagen, waarin we de belangrijkste stappen uit een inkoopproces samen doorlopen. We gebruiken daarvoor materiaal uit de praktijk. In deze LA verwerkt de student de uitkomsten van het werk tijdens de trainingsdagen tot een inkoopadvies.
In de training zullen we aan de hand van een Request for Proposal (RfP) echte (geanonimiseerde) offertes gaan beoordelen. Op basis van een systematische beoordeling komt de student uiteindelijk tot een keuze: het best passende aanbod voor de vraag. In het inkoopadvies verwoord en beargumenteert hij de keuze aan de opdrachtgever. Ook geeft hij aan welke punten nog aandacht nodig hebben in de onderhandelfase. De interne opdrachtgever kan met het advies een weloverwogen besluit nemen en met het door hem geselecteerde bureau in zee gaan.
Resultaat en product:
- Een inkoopadvies voor een interne opdrachtgever.