We mogen weer!
Vandaag zag ik ze weer. Soms zie je ze, van die mooie pareltjes. Een zachte blik, sprankelende ogen, een glimlach. Een oprechte blik als iemand écht blij voor je is. Met zijn of haar aandacht bij jou. Ik las erover in een column van Peter Heerschop, over Lara van Ruijven en haar team. Hoe zij omgaan met blijdschap én enorm verdriet. “Er gebeurt zo veel dat je een team nodig hebt, binnen een goed team gunt iedereen elkaar alles”. Dat is de kracht van gunnen.
Binnen een goed team gunt iedereen elkaar alles
De officiële omschrijving van gunnen is ‘vinden dat iemand iets prettigs mag ondervinden’. Je voelt dat daar kracht vanuit gaat. Echt blij kunnen zijn voor een collega, een student of een vriend. Het maakt de ander blij. Door iemand iets te gunnen geef je volgens mij aandacht en ruimte aan de ander om te leren, te groeien.
Nu het onderwijs van start gaat stappen ook nieuwe studenten in. Bij Learning & Development worden zij warm ontvangen door medestudenten. Ik mocht aansluiten bij een online katerontbijt. De studenten waren echter alert en met aandacht aanwezig. Ik vond het bijzonder om te zien hoe de huidige studenten klaar staan voor de nieuwe young professionals. De studenten werken als een team, gunnen elkaar veel. Oprechte vragen, veiligheid bieden en ze een stukje aan de hand mee nemen. Ze gunnen de nieuwe studenten een mooie start, met dat wat wél mogelijk is. Overigens was ik verrast over de mooie verhalen die de studenten deelden. Wat hun pad was voordat ze bij L&D kwamen. Ze nemen veel kennis mee, daar gaan we vast van leren!
Steeds weer denk ik, wat heb ik toch een bevoorrechte baan om met deze studenten te mogen werken. Ik gun de L&D wereld deze frisse young learning & Development professionals. Zoals Peter Heerschop aangeeft: “zonder team is er teveel eenzaamheid om echt goed te worden”. Laten we elkaar op (blijven) zoeken, in de ogen kijken en zeggen: wat geweldig voor je! Het maakt de wereld weer een beetje mooier. Op naar een veilig en bevlogen studiejaar!
Christel
