Update lopende onderzoeken Volwaardig Leven met Autisme
Onlangs heeft het 21e Nationaal Autisme Congres 2022 plaatsgevonden.Naast vele lezingen en workshops werden er ook posters gepresenteerd. Vier (docent-)onderzoekers van het Lectoraat Volwaardig Leven met Autisme presenteerden hun recente werk.
Thijs Waardenburg liet de resultaten zien van de Design Your Life methode, een methode die zorgprofessionals en hun organisaties in staat stellen om jongvolwassenen met autisme te ondersteunen bij het creëren van een gepersonaliseerde, technologische thuisomgeving die bijdraagt aan hun autonomie.
Rinske van de Heuvel toonde de ontwikkeling van het Netwerk in Actie interview, een interview, een instrument dat hulpverleners inzicht geeft in het sociale steunnetwerk van mensen met autisme.
Judith Hovius presenteerde de eerste ervaringen en werkzame factoren van de cursus Leef je eigen leven, een cursus waarin jongeren met en zonder autisme elkaar ontmoeten en gewerkt wordt aan inclusie door mogelijkheden te onderzoeken hoe een veilige en gelijkwaardige leeromgeving voor jongvolwassenen kan worden gecreëerd.
Ilona Schouwenaars toonde de ontwikkeling van een slaapinterventie voor jongeren met autisme die uitgevoerd kan worden op scholen.