Wanneer je in je minor, ook jezelf vindt..

Pedagogiek was voor mij een noodoplossing. Ik vond kinderen leuk. Wilde eigenlijk iets creatiefs, maar had nog geen idee wat precies. Dus mijn keuze voor pedagogiek was logisch. Je kon er nog alle kanten mee op. Hartstikke interessant. Maar voor zo’n wiebel als ik, die niet houdt van regels, maar ze het liefst zelf maakt of ze zodanig ombuigt dat het niet eens meer lijkt op iets wat de bedoeling was, is het toch wel iets teveel in de boeken of achter een computer. Maar.. Ik heb het overleefd en nu, in mijn afstudeerjaar, mag ik me toch een partij rebels gedragen!

Natuurlijk heb ik de lange lijst minoren gezien, maar ik kon veel gemakkelijk wegstrepen: Niet creatief? Weg ermee! Alleen maar boeken lezen? Weg ermee! Stilzitten op een stoel? Weg ermee! En dan.. blijft er uiteindelijk maar eentje over: “Drama en theater in het onderwijs”. Pedagogisch verantwoord en daarnaast voor mij de perfecte match. Wel behoorlijk ver vanuit Zoetermeer. Dus hoppa, impulsief als ik ben: “Ik verhuis even naar Nijmegen”.

Ik was een beetje bang dat mijn theaterervaring (net een half jaartje echt bezig met theater) te weinig zou zijn. En dat het pabo-gehalte heel hoog zou zijn. Maar wat bleek: een ontzettend diverse minorgroep, met mensen van allerlei sociale studies (opleidingskunde, leraren opleiding, SPH, drama therapie, enzovoort).

De een al flink wat podium ervaring, de ander nog nooit een voet op dat podium gezet. En het mooie: Iedereen zit op zijn plek en vindt iets waarin hij of zij goed is binnen deze minor. De intensieve samenwerkingsopdrachten in eerste week zorgden ervoor dat de klas al gelijk echt een groep is. Hierdoor voel ik me volledig ontspannen in de klas. Zelfs als we moeilijke scènes maken of we voorbereiden voor een stage opdracht.

De onderlinge waardering voor elkaar als mens en voor elkaars werk is heel groot, waardoor je je ontzettend veilig voelt. Ik ben een druktemaker en een gigantische perfectionist, maar ik heb zowaar het gevoel dat wat ik doe en maak, klopt en dat het mooi is.

Iedereen komt met een andere achtergrond de minor binnen en de minor geeft ontzettend veel ruimte voor eigen invulling. Er wordt begeleid op ieders eigen niveau, waardoor er voor iedereen ontzettend veel uitdaging is Ik geef al veel les aan groepen, dus mijn leerbehoefte ligt vooral bij het zelf acteren en produceren. Dus: ga ik als stage onder andere figureren bij een fysiek theatergroep en maak ik samen met iemand uit de klas een educatieve film. Anderen geven workshops op scholen, maken thema lessen of regisseren een voorstelling met kinderen. Van alles en nog wat! Heerlijk!

De eerste maanden zitten erop en ik ben blij dat het nog even verder gaat. Ben nu al aan het kijken wat ik ga doen na deze minor en mijn afstuderen, want: *spuugt door twee vingers op de grond* “Ik zal nooit stoppen met theater, ik zal nooit stoppen met theater, ik zal nooit stoppen met theater”

Ik = blij.

Lees meer over de minor Drama en theater in het onderwijs

Reacties

  1. 22 februari 2016 door lynette

    Dag Laura,
    Ik ben zelf net ook met de minor begonnen en ik vind het theater echt geweldig. De eerste week was ook erg indrukwekkend en onwijs gaaf. Echter krijg in nu een paar weken later behoorlijke paniek aanvallen als ik denk wat we allemaal moeten. Alles is behoorlijk vaag omschreven en het is erg veel. Daarnaast ken ik geen andere studenten die de minor al gedaan hebben om tips, feedback of pointers van te krijgen. In dat opzicht heb ik me erg vergist in de minor en merk ik dat ik motivatie en drive aan het verliezen ben. Ervaarde jij dit ook en heb je misschien tips of ideeën om me op gang te houden? Ik hoop namelijk dat ik de situatie ook kan omdraaien zodat ik ook zo’n ervaring als jij kan hebben.

    Groeten,

    Lynette

  2. 22 februari 2016 door Laura

    Hee Lynette,
    Wat fijn dat je reageert, ik weet niet of je facebook hebt, maar misschien kun je me via facebook vinden (Laura Huizer) dat kunnen we even kletsen hierover.
    Ik ben ook gigantisch tegen mijn eigen grenzen aangelopen op een gegeven moment. Dus ik deel graag mijn ervaringen met je.

    Liefs