Soms heb je van die dagen…

Maggy is afgestudeerd student Lerarenopleiding Engels
(werkzaam in het mbo)

P9290090

…waarop niets mis kan gaan. Dat denk je tenminste en soms blijkt dat ook echt het geval te zijn.

Het begin van de dag
Vrijdag 17 september 2010 was voor mij zo’n dag. Ik stond ’s morgens om vijf voor half zeven naast mijn bed (het leven van een docent is niet altijd gemakkelijk..). Eerst even onder de douche gesprongen, ontbeten, mijn pup eten gegeven, hem uitgelaten, om vervolgens de auto in te hupsen en richting Veghel te rijden. Daar eenmaal aangekomen om kwart over acht de computer opgestart en nog even naar de laatste dingen voor mijn lessen gekeken.

Les één
Mijn eerste les voor vandaag had ik bij detailhandel. Het was de eerste les die ik met deze klas had. Het was een klas met zeventien leerlingen op niveau twee in het eerste leerjaar. Ik had deze les als heel erg lastig verwacht maar achteraf viel dat ontzettend mee. Ik liep na twee keer vijfenveertig minuten het lokaal uit en had een erg goed gevoel over de les. De klas had goed meegewerkt, ik had mijn dingen kunnen vertellen die ik wilde vertellen en we hadden zelfs al een start gemaakt met het boek.

Les twee
Vervolgens had ik vijftien minuten pauze, die wel prettig was na twee uur les. Na de pauze had ik weer een niveau twee klas. Het waren dit keer de studenten uit het tweede leerjaar. Een stuk of tien studenten die allemaal speciale trajecten hebben, waar ik nog niets van wist, dus veel schrijfwerk en zaken die ik na moest vragen bij collega’s. Het was voor mijn gevoel een groep waarin de verhoudingen weer even duidelijk gemaakt moesten worden, maar ik verwacht dat hier in de toekomst ook prettig mee te werken valt.

Voorval in een klas
Na de les bij de tweedejaars had ik weer pauze. Net voor de pauze kwam een collega binnen dat er in haar les iets was voorgevallen in de klas (onderling). Na wat onderzoek kwamen mijn collega’s erachter dat er een aantal dingen niet klopte. Toen zijn we met z’n allen gaan pauzeren. We zaten nog geen vijf minuten en toen stond er een student uit de les die ik hierboven heb beschreven met haar moeder bij de koffiekamer. Ik ben toen met hen meegelopen om te kijken of we de docent van die les konden vinden. Er heeft toen een gesprek plaats gevonden waar ik ook bij heb mogen zitten. Ik kan en zal hier nu niet ingaan op het voorval, omdat het met de privacy van de studenten te maken heeft. Ik wil iedereen wel als advies geven om, indien er iets voorvalt in een les bij een collega, te proberen of je bij gesprekken hierover  aanwezig mag zijn. Ik had bijvoorbeeld niet geweten wat ik had moeten doen in zo’n situatie en daarnaast raak je  zo bekend met de schoolregels en ook hoe je met bepaalde dingen om moet gaan.

Uitbreiding van mijn uren
Vervolgens heb ik met mijn manager een gesprek gehad en heb ik te horen gekregen dat ik buiten mijn lessen Engels om (0,6 fte) ook nog andere taken binnen het team mag gaan uitvoeren. Ik mag voor 0,4 fte meer gaan werken. Hier was ik natuurlijk heel erg blij mee, want ik wilde toch wel graag fulltime gaan werken. Ik heb vervolgens nog kort mijn pauze ingehaald en ben de vergadering ingegaan.

Vragen uurtje
Na de vergadering ben ik in gesprek gegaan met een collega om al mijn vragen over individuele studenten, de inhoud van de lessen en al dat soort zaken te bespreken. Erg prettig zo’n uur waarin ik al mijn vragen kan en mag stellen. Dit betuigd van de goede begeleiding van nieuwe docenten.

Einde van de dag…
Uiteindelijk was ik pas rond half zes op weg naar huis… ‘Just another day at the office’ noemen ze dat… Ik ben wel blij dat ik binnen deze mbo-school ben gaan werken voor 0,6 fte en nu dus uitbreiding heb gekregen. Ik had ook in eerste instantie de baan kunnen laten gaan en proberen ergens anders meer uren te krijgen, maar op deze manier doe ik iets wat ik leuk vind!

Tip!
Mocht je dus een plek hebben gevonden waar je je helemaal thuis voelt, zorg er dan voor dat je ‘een voet tussen de deur hebt’, ook al is het niet helemaal het aantal uur wat je graag zou willen. Vacatures worden vaak intern opgelost en als je er dus werkt heb je meer kans op uitbreiding dan wanneer je helemaal van nul af aan moet solliciteren.

Witlof,
Maggy

Meer informatie over de lerarenopleiding Engels

Reacties

  1. 05 oktober 2010 door Carola

    Hoi Maggy,

    Een lekker positief stuk, daar houd ik wel van. Las prettig weg en bedankt voor de tips 🙂

    Carola

  2. 05 oktober 2010 door Maggy

    Hoi Carola,

    Bedankt voor je berichtje! Ik vond het ook wel leuk om te beschrijven hoe een dag hier kan verlopen.

    Tot snel 🙂

    Groetjes Maggy

  3. 05 oktober 2010 door Kristel

    Hoi Maggy,

    Heel leuk geschreven. Lijkt me echt super, als je al een baan hebt…
    Voorlopig moet ik nog wel even (zit nu op jaar 2 van de 4…)!
    Succes nog verder en tot op de volgende blogborrel?

    Kristel

  4. 05 oktober 2010 door Maggy

    Hallo Kristel,

    Leuk dat je op mijn stukje hebt gereageerd. Die laatste twee jaar zijn zo om.. Geloof mij…!!!

    Groetjes Maggy