Living the American Dream
Bram Welling 4e jaars-student Leraar Engels.
Na mijn familie gedag te hebben gezegd op Schiphol begon het dan eindelijk daadwerkelijk in te zinken dat ik vier maanden vakken zou volgen in Amerika. Ik zou verblijven in de staat Virginia in het plaatsje Farmville, en vakken volgen aan Longwood University. Het zou de eerste keer zijn dat ik mijn familie zolang niet zou zien, de eerste keer dat ik zo lang zou vliegen én de eerste keer in een ander continent met een andere taal en een totaal andere cultuur. Opzich best spannend.
Eenmaal aangekomen van een lange vlucht werd ik gelijk meegenomen naar de Walmart waar ik mijn ogen uitkeek, hier hebben ze ECHT alles. Eén rij in de Walmart is geheel toegewijd aan verschillende soorten chips en frisdrank. Ook heb je een halve rij aan verschillende soorten cornflakes. Daarbij zijn er afdelingen voor elektronica, huishouden, kleding en nog veel meer.
Na uitgevogeld te hebben welke vakken en lessen ik precies zou hebben kon ik eraan deelnemen. De vakken die ik had waren Young Adult Literature, Children’s Literature, American Literature, Spaans en Anthropology. Het was heel grappig om de leraren mijn naam horen uit te spreken bij de aanwezigheidscontrole, omdat ik letterlijk de enige buitenlander in de klas was. De standaard vraag over mijn naam die ik kreeg te horen was: ‘’Is it Brèhm or Bráhm?’’
De Amerikanen waren heel leuk om mee om te gaan, maar daarbij belichamen de meeste ook alle stereotypes die je kan verzinnen. Dit zijn een paar vragen/opmerkingen die ik heb gekregen van de mensen daar:
-So how is Denmark?
-What is that word in Hollandish? (Nederlands)
-Is the Netherlands part of the United Kingdom?
-I thought Germany and the Netherlands were the same thing!
-My parents are from Dutch (Mijn familie komt uit Nederlands?!)
-How do you say that in German? (Dit was een leraar die afgestudeerd was in talen)
of een slimme ontwijkende vraag van een leraar: How do you say that … where you’re from?
Waar ik heel dankbaar voor ben geweest is dat de organisatie ‘Global Leaders’ mij overal mee naar toe nam om leuke dingen te doen. Zo heb ik plaatsen in Virginia gezien waar ik anders nooit zou komen. Ik heb in Virginia Charlottesville, Lynchburg en Richmond gezien. Verder had ik in de voorjaarsvakantie ook besloten om naar New York te gaan, compleet in mijn eentje. Hoe geweldig dat was om te zien ben ik tot op de dag van vandaag nog steeds niet overheen. Op het allerlaatste ging ik ook nog naar Washington DC toe, waar ik ook alle trekpleisters van heb gezien.
De herinneringen die ik aan mijn Amerikaanse avontuur heb overgehouden zullen voor altijd bij mij blijven. Het laat zien dat als je de kans krijgt om ergens naar toe te gaan wat je beeld van de wereld zo kan verbreden, je die kans gewoon moet pakken!