Limerick & Mary Immaculate

Romy, derdejaars student van de lerarenopleiding Engels

Hallo allemaal,

Ik verblijf inmiddels al bijna 4 maanden in Limerick voor mijn minor. Ik ‘woon’ in Thomond Student Village en volgde lessen aan Mary Immaculate College. Ik heb het tot nu toe erg naar mijn zin; de tijd vliegt (veel te snel) voorbij! In deze blogpost zal ik het een en ander met jullie delen over het vinden van accommodatie, Limerick en Mary I.

Het vinden van accommodatie in Limerick is een hele opgave! Mocht je naar Limerick gaan voor je minor, begin dan ruim van tevoren met het zoeken van accommodatie! Ik verblijf zelf in Thomond Student Village – een studentenaccomodatie die op zo’n 20 minuten rijafstand ligt van het centrum en Mary I. Er zijn studentenaccomodaties die dichterbij het centrum en Mary I liggen; City Campus en Ashdown Student Village bijvoorbeeld. Ik heb veel goede verhalen gehoord over City Campus van andere internationals. Dus mocht je twijfelen tussen Thomond Student Village en City Campus, kies dan zeker voor de laatste!

Limerick is een kleine maar sfeervolle stad. Er zijn veel leuke restaurantjes en pubs te vinden! La Cucina Centro is een echte aanrader als je van Italiaans eten houdt en/of op zoek bent naar een restaurant dat vegetarisch/vegan eten serveert. The Locke Bar is een gezellige plek om wat te gaan drinken op St. Patrick’s Day en The Old Quarter is een leuke plek om een wat te gaan drinken op een zonnige dag. Limerick kent helaas wel weinig zonnige dagen. Een stevige paraplu en een waterdichte jas heb je hier bijna elke dag nodig.

De eerste paar weken na aankomst vlogen de nieuwe indrukken me om de oren. In Ierland rijden de mensen aan de linkerkant van de weg; het is nu bijna 4 maanden later en ik ben hier nog steeds niet aan gewend. Wat hier ook anders is, is het openbaar vervoer. Nederlanders klagen vaak en snel over het slechte openbare vervoer in Nederland. Het Nederlandse openbare vervoer is fantastisch vergeleken met het openbaar vervoer in Limerick, waar de bussen bijna altijd te laat of helemaal niet komen opdagen. Daarentegen zijn de meeste mensen hier wel velen malen vriendelijker en behulpzamer! Het lijkt of de Ieren zich minder snel irriteren aan dingen; het gaat er hier allemaal wat relaxter aan toe.

Ik heb 12 weken lectures gevolgd en tutorials bijgewoond op Mary I. Mary Immaculate College is een kleine, gezellige school. Waar wij in het begin erg van stonden te kijken, is dat er een non en een pastoor rondlopen. We waren op de hoogte van de katholieke achtergrond van de school, maar het is nogal een contrast met Nederland! Een ander groot verschil met Nederland, is dat de studenten hier veel essays moeten schrijven – ongeveer 1 per week. Als je 4 compleet verschillende vakken volgt als international, is goed plannen echt een must! De docenten zijn overigens erg toegankelijk; ze zijn vriendelijk, geïnteresseerd en door de tutorials (werkgroepen) kun je eventuele vragen stellen/problemen aankaarten. Verder zijn de meeste Ierse studenten, ondanks hun aparte kledingstijl (trainingsbroeken en leggings), ook vriendelijk en open-minded. Ze staan altijd open voor een praatje en zijn ook zeker niet te beroerd om je te helpen.

Ik hoop dat deze blogpost jullie een wat beter beeld heeft gegeven over Limerick & Mary I.

Groetjes!