Leiderschap in het onderwijs

Kelly Klaassen, derdejaarsstudente Pabo

Verschillende minoren
In het tweede deel van de kernfase is het de bedoeling dat alle studenten een minor gaan volgen. Er is een ontzettend breed aanbod en je bent niet verplicht om een minor op de HAN te volgen. Als de minor waar je geïnteresseerd in bent niet op de HAN wordt aangeboden, mag je deze ook op een andere hoge school volgen. Voor je een keuze gaat maken, is het verstandig om een bezoek te brengen aan de minorenmarkt. Er is een speciale app beschikbaar en een handige site waar alle informatie over de minoren opstaat. Kijk van te voren goed waar je interesses liggen en waar het kraampje van de minor op de minorenmarkt te vinden is, zodat je al je vragen kan stellen! Het is ook niet verplicht om een minor te kiezen die direct past bij je opleiding. Als je aan de toelatingseisen van de minor kan voldoen, ben je er welkom!

Mijn keuze
Omdat ik zelf in verschillende minoren interesse had, heb ik eerst goed gekeken naar de inhoud van de minoren en de toelatingseisen. Voor sommige minoren zal er geloot worden. Ook daarom is het belangrijk dat je altijd een tweede en derde keuze achter de hand hebt. Uiteindelijk heb ik me ingeschreven voor de minor: Leiderschap in het onderwijs. Ik vind het super leuk om straks voor de klas te mogen staan, maar ben ook benieuwd naar wat er allemaal nog meer mogelijk is in het onderwijs. Het centrale doel van deze minor is: “Beschik ik over leiderschapskwaliteiten en is het schoolleiderschap in de toekomst iets voor mij?” Na de goedkeuring van mijn SLB-er, had ik ook nog eens het geluk dat ik ingeloot was voor deze minor!

De eerste indruk
Op donderdag 8 februari was onze eerste minordag op de HAN. Tijdens deze bijeenkomst werd ons veel verteld over wat er van ons verwacht werd, waar we alle nodige documenten konden vinden en kregen we nog wat andere praktische informatie. Wat leuk is, is dat de groep bestaat uit negen Pabostudenten, twaalf ILS-studenten, één studente Sport & Beweging van de HAN, één student HMR van de HAN en drie externe studenten. Zeer divers én leerzaam dus!
We zijn allemaal gekoppeld aan een maatje tijdens deze minor. Met je maatje bereid je onder andere presentaties voor en wissel je informatie uit.

Stage
Vanaf 26 februari mochten we beginnen met stage lopen. Het is de bedoeling dat we minimaal één dag per week actief zijn binnen een stageschool. Ik loop stage bij de teamleider van de bovenbouw op een basisschool. Ik vind het erg interessant om mee te mogen maken welke taken zij allemaal uitvoert. Ze is erg open en neemt ook echt de tijd voor me om me dingen te leren.
Ik heb al veel geleerd van de bijeenkomsten op de HAN en mijn stage. Het is vooral leerzaam om te zien hoe de dingen die ik leer tijdens de bijeenkomsten op de HAN terugkomen in de praktijk!