‘Ik ben Jamilla en wie ben jij’?

Jamilla, derdejaars Academische Pabo (ALPO) student

‘Ik ben Jamilla en wie ben jij’?

Hoi! Ik ben Jamilla. Student aan de Academische Pabo. Iedere twee weken interview ik een medestudent en ontdek ik zijn of haar drijfveer voor het onderwijs. Deze week praten we met mijzelf!Het leek me wel leuk om mezelf eerst voor te stellen voordat ik begin met dit tweewekelijkse interview. 😊

Waarom heb je voor de Academische lerarenopleiding gekozen?
Toen het voor mij tijd werd om een studie te kiezen heb ik eerst heel wat rondgekeken. Ik heb veel studies op de zowel de HAN als op de RU bekeken. Van voeding en diëtiek ging ik naar biomedische wetenschappen en informatica. Eigenlijk was het allemaal niet echt iets voor mij… Ik bedacht me dat ik altijd veel oppaste, medescholieren en mijn broertjes hielp met vakken en dat ik het eigenlijk altijd heel erg leuk vond om met mensen, en dan met name kinderen, bezig te zijn. Zo kwam ik uit op de PABO. Echter vonden mijn ouders het wel zonde van mijn Vwo-diploma. Het VWO ging mij niet gemakkelijk af maar het was me wel gelukt. Mijn vader kwam toen met de academische lerarenopleiding (ALPO). Het leek me een studie met net wat meer uitdaging, ook kan je met ALPO nog vele richtingen op en dus besloot ik het maar gewoon te proberen. Ondertussen zit ik al in mijn derde jaar en zit ik helemaal op mijn plek bij de ALPO. Ik heb het erg naar mijn zin en de studie gaat me goed af!

Waarom heb je voor de ALPO in Nijmegen gekozen?
Ik woonde al in Nijmegen en had bedacht dat ik graag naar een ‘grote stad’ wilde. Weg uit Nijmegen, lekker op kamers: dat leek me prima! Amsterdam, dat zou het worden…

Toen ik de open dag in Amsterdam bezocht met mijn moeder was ik toch enigszins overweldigd. Wat een grote stad, wat een uitgesproken mensen, wat een grote universiteit… Ik besloot toch maar om in Nijmegen te blijven. Mijn oude vertrouwde stad, waar ik de universiteit, de hogeschool, de campus en de stad al door en door kende. Ook kwam ik erachter dat Nijmegen een echte studentenstad was, en dat leek me ook erg gezellig. Daarnaast had ik gelijk 1 september al een kamer en was ik toch lekker het huis uit!

Wat is het leukste/gekste wat je tijdens je stage hebt meegemaakt?
Ik vind dit zelf een lastige vraag. Eigenlijk verloopt elke stagedag anders en maak je altijd gekke dingen mee. Ik heb nu bijvoorbeeld een jongetje in de klas (groep 6) dat het nodig heeft om me drie keer per dag opeens een knuffel te geven. Hij loopt dan gewoon langs en opeens springt hij op je. Heel schattig maar soms schrik je er ook wel van! ;p

Daarnaast heb ik in mijn eerste jaar samen met mijn klas een hardloopwedstrijd gehouden. We hadden hier lang voor getraind en uiteindelijk was het dan zo ver… 2 kilometer om de school heen, met aanmoediging van ouders en natuurlijk een watergevecht op het einde. Dat was genieten!

Hoe wil je later herinnerd worden als docent?
Ik wil dat leerlingen mij herinneren als een juf waarbij het gezellig is in de klas. Waarbij er serieus wordt gewerkt maar ook gelachen wordt. Een juf waarmee je grapjes kan maken maar waarbij je je ook veilig voelt. Een juf waarvan je iets hebt geleerd, op vakgebied maar ook op sociaal of emotioneel gebied.

Welke kant wil jij graag op met de ALPO?
Ik zou later graag het onderwijs in willen. Maar eigenlijk wil ik me ook graag specialiseren in gedragsproblemen. Verder vind ik autisme en andere ontwikkelings- en leerproblemen ook erg interessant. Het liefst zou ik later ergens werken waarin ik dit allemaal kan combineren, desnoods heb ik twee baantjes: een als juf en een als orthopedagoog!