Dinsdag in Marrakech en de nacht die niemand vergeet

Dinsdag 14 Maart begon de dag erg vroeg. De meeste studenten en docenten werden namelijk wakker rond 2u in de nacht omdat ze last kregen van diarree en braakneigingen. Dit kwam waarschijnlijk door de lunch van de dag ervoor. Tijdens deze nacht zijn de helden opgestaan en hebben voor iedereen gezorgd. In de ochtend is er een lijst gemaakt met de studenten/leraren die zich niet fit genoeg voelden om mee naar de conferentie te gaan. We hebben de medewerkers van het hotel ingelicht. Zij hebben gedurende de dag gezorgd voor thee, water, rijst en speciale kruiden. Mustafa (aanspreekpersoon van de reis) was ook ziek maar hij is toch meegegaan naar de hogeschool.

Hogeschool Marrakech
We zijn met 22 personen naar de hogeschool van Marrakech gegaan. Helaas is Daniel met de taxi naar het hotel gegaan omdat hij zich ook niet goed voelde. Een groot gedeelte heeft de dag zonder te eten doorgebracht met angst op diarree of braakneigingen. Toen we aangekomen waren zijn we begonnen met de workshops van de docenten (uit Nederland en Marokko). We konden ons inschrijven voor diverse workshops. De workshops waren zeer divers qua niveau en qua onderwerp. Na de tweede workshop hadden we een korte pauze waarin we konden praten met de Marrokaanse studenten/leraren.

Geologie
Tijdens de laatste workshop hebben wij deelgenomen aan een geologie workshop. We hebben modellen gemaakt van twee soorten rivieren. Dit hebben we gedaan met een zeil, gips, piepschuim en hout. Toen de modellen klaar waren, lieten we water stromen van het hoogste punt naar het laagste punt. Door dit te doen kreeg je een visueel beeld hoe water sediment verplaatst. We hebben geleerd dat we met goedkoop en simpel materiaal een model effectief kunnen maken. Dit nemen we zeker mee naar onze eigen beroepspraktijk.
Na de laatste workshop hebben we de dag samengevat en konden we kennismaken met de begeleiders van morgen. We hebben besproken wat we morgen gaan doen in onze workshops.
De hogeschool heeft opnieuw een lunch aangeboden voor ons. Een groot deel van de groep heeft echter besloten om eerder terug te gaan i.v.m. de vorige dag. Het andere gedeelte bleef om deel te nemen aan de lunch.
Het was een leuke interessante dag waar we goed de werkwijze van Marrokaanse scholen hebben ervaren.
Met vriendelijke groeten van jullie awesome knuffelbiologen.
Kevin Jongen & Sven Steeghs