De eerste blogborrel

IMG_0012Vrijdag 1 oktober was het dan zover, de eerste ‘blogborrel’ met de bloggers van www. leraarworden.com.
Van de (nu) 24 (oud) studenten die bloggen, waren er 18 aanwezig, naast enkele medewer-kers. De  aanwezige studenten waren van Pabo Arnhem, Pabo Groenewoud Nijmegen en van de lerarenoplei-dingen Engels en Frans. Een mooie opkomst.

‘Voor het eerst bij de pabo’
De borrel was in ‘de pub’ van Pabo Groenewoud Nijmegen deze keer. Deze keer, want de volgende blogborrel doen we weer op een andere locatie. Een ‘thuiswedstrijd’ dus voor de bloggende (oud) studenten van Pabo Groenewoud Nijmegen, een nieuwe omgeving voor velen van de bloggende studenten van Pabo Arnhem en de Lerarenopleidingen voortgezet onderwijs. Voor velen, want blijkbaar was een groot aantal studenten van Pabo Arnhem en de Lerarenopleidingen nog nooit bij Pabo Groenewoud geweest, ook niet met een Open Dag dus. Interessant.

‘Heej, ik herken je van Twitter!’, ‘Ja, ik herken je van de foto!’. Grappig vonden we het allemaal. Grappig om elkaar nu eens in het echt te zien. Er werd al veel met elkaar ‘getwitterd’ en nu was er dan dat moment om elkaar de hand te schudden en elkaar in de ogen te kijken. Leuk.

‘Die blog met die grappige titel’
Iedereen complimenteerde elkaar op de geschreven blogs. Daar kenden de studenten elkaar ook van. Van die blog met die grappige titel, en die blog over Twitter, waardoor enkele studenten die nog niet op Twitter zaten snel een account hebben aangemaakt. ‘Wat schrijf je leuk!’ en ‘wat gaaf dat je naar Nepal gaat!’ hoorde je in de gesprekken. Er werd over het bloggen nagepraat, er werden tips gedeeld, vragen gesteld en gedachten uitgewisseld. Studenten van verschillende opleidingen met elkaar in gesprek alsof ze bij elkaar in de klas zitten. Het was warm, het was gezellig, het was mooi.

Volgende keer in Arnhem
De blogborrel wordt zeker herhaald, maar dan op een andere locatie en een andere dag. Sommige studenten gaan het weekend ‘naar huis’ en konden daarom niet aanwezig zijn. Jammer en genoteerd! Voor enkele studenten die wat verder weg wonen van Nijmegen was het een flinke reis naar de pabo in Nijmegen. Ook genoteerd! De volgende blogborrel is in Arnhem dus, op een doordeweekse dag.

‘O nee hè, toch geen foto?’
En toen was het moment van de groepsfoto. ‘O nee hè’. Jawel, een groepsfoto moest er komen van de allereerste bloggers op leraarworden.com. Een uniek moment van de huidige groep enthousiaste en vreselijk gemotiveerde (oud) studenten die leraarworden.com gemaakt hebben tot wat het nu is: een mooi platform waar (oud) studenten elkaar en aankomende studenten informeren over de opleidingen, de mooie momenten, de bijzondere momenten, momen-ten in de opleiding of stage die de bloggers willen delen. En dit is pas het begin, want leraarworden.com is pas twee weken live.

Bedankt (oud) studenten, en tot de volgende blogborrel!

@leraarworden

Reacties

  1. 02 oktober 2010 door Luc

    Leuk geschreven, Ilja!
    Vond het inderdaad erg leuk om eens echte poppetjes te onmoeten in plaats van de virtuele ontmoeting!
    Op naar de volgende blogborrel!

  2. 02 oktober 2010 door Erwin Driessen

    Het was inderdaad erg gezellig! En inderdaad op naar de volgende!

  3. 02 oktober 2010 door Priscilla Aalbers

    Het was zeker gezellig! Ik vond het vooral leuk om de mensen achter de blogs te ontmoeten – en ben er ook erg blij mee dat de volgende in Arnhem gehouden wordt! 🙂

  4. 02 oktober 2010 door Jeroen van den Berg

    Het was inderdaad erg gezellig, bedankt allemaal voor de leuke middag en avond! Tot de volgende keer! 🙂

  5. 02 oktober 2010 door Marieke van Woesik

    Het was super! Hartstikke gezellig!

    Het voelde echt alsof wel elkaar al jaren kenden…

    Ik kan niet wachten tot de volgende keer!

  6. 03 oktober 2010 door Carola

    Eens met Marieke, het voelde inderdaad alsof we elkaar al jaren kenden! Een erg geslaagde borrel, bedankt!

  7. 03 oktober 2010 door Tamara

    Sluit me ook aan bij Carola en Marieke! Was erg gezellig, het leukste vind ik het nog dat je nu ook een ‘gezicht’ bij het verhaal hebt!

    Verheug me op de volgende borrel!

    Tamara

  8. 03 oktober 2010 door Maggy

    Goh, wat ben ik toch weer vernieuwend… Ik vond het namelijk ook gezellig, en vooral leuk de gezichten achter de logs te zien.

    Tot de volgende keer dan maar zullen we maar zeggen, al is Arnhem wel een eindje weg….

    Maggy

  9. 04 oktober 2010 door Kristel

    Heeeel leuk, Ilja.
    Je moet zelf ook meer gaan schrijven, haha!
    Nee, ik heb zin in de volgende blogborrel, dat zeker!
    En die foto…. Ja… Heel leuk ook!

    Kristel