82 dagen onderweg

Joëlle van Heeswijk, derdejaars student lerarenopleiding Nederlands

Minor Internationalisering in Nepal met de Maya Foundation

Als vrijwilliger ga ik naar de Snow View English Boarding School in het dorpje Hemja, in de buurt van de stad Pokhara. Op deze school coach ik docenten om meer structuur te kunnen creëren in hun lessen. Met veel andere studenten ben ik aan mijn avontuur begonnen die hetzelfde doen op andere scholen. Iedereen zit in een gastgezin dichtbij de school waar ze hun minor uitvoeren.

Vandaag is het 26 april 2019 en ben ik alweer 82 dagen in Nepal. Wat gaat de tijd snel. In die 82 dagen is er heel veel gebeurd. Als ik terugdenk aan de eerste paar dagen, denk ik aan een meisje dat nog geen idee had van wat haar allemaal te wachten stond. Ik heb al zoveel meegemaakt. Veel leuke, interessante, spannende, gekke, mooie, heftige en betekenisvolle ervaringen kan ik al in mijn broekzak steken.

Vanaf 25 maart heb ik twee weken vakantie gehad en zijn mijn ouders langsgekomen hier in Nepal. Ik vond het geweldig dat ik mijn gastgezin, de school en de omgeving kon laten zien aan mijn ouders. Bovendien hebben we samen een trekking gedaan, wat supertof was om met elkaar mee te maken. Na twee weken verlieten mijn ouders Nepal weer en ben ik met bijna alle studenten met wie ik hier in Nepal ben aan ‘Summerschool’ begonnen. In twee weken zijn we langs vijf scholen gegaan om op elke school twee dagen een activiteitenprogramma uit te voeren. Voor de leerlingen was het nog vakantie, dus iedereen kon komen op vrijwillige basis. Het was de eerste keer ooit dat Summerschool werd uitgevoerd, waardoor we niet wisten wat we konden verwachten. We hebben alles met onze groep studenten georganiseerd dus we waren erg benieuwd of onze organisatie skills goed genoeg waren. Gelukkig kwamen er veel kinderen opdagen en hebben we ons programma goed uit kunnen voeren. Het waren twee fantastische weken omdat we iedere twee dagen weer op een andere plaats waren. We sliepen in de gastgezinnen van de studenten. Daardoor hebben we de gezinnen en de dorpjes leren kennen, wat ik erg leuk vond. Ieder gezin en ieder dorp is weer anders en heeft zijn eigen gewoontes en routines. Sommige dorpjes waren wat ‘rijker’, andere dorpjes weer heel arm. Soms kwamen we te slapen in een groot huis met zachte bedden en een andere keer moesten we gewoon op hele dunne matjes slapen. Dan besef je toch wel even hoe goed je het thuis hebt met een eigen kamer, fijn bed, een badkamer, goede voorzieningen, altijd water en altijd stroom. De stroom valt in Nepal geregeld uit omdat de kabels, allemaal door elkaar, op straat hangen.

Maar goed, Summerschool is op een fijne manier verlopen en met alle studenten hebben we een leuke tijd gehad. Het was vooral mooi om te zien hoe leuk kinderen het vonden. Summerschool eindigde op vrijdag en op maandag ging iedereen weer terug naar de gastgezinnen en konden we weer aan de slag op onze scholen. Het nieuwe schooljaar ging van start. Het is nu het jaar 2076 in Nepal. Twee weken geleden hebben ze het nieuwe jaar gevierd net zoals wij dat in Nederland doen. Het ging er helaas wat minder uitbundig aan toe dan wij in Nederland gewend waren en er was geen vuurwerk te zien. Nadat de klok 00:00 sloeg zijn we vrij snel weer naar bed gegaan.

Toen ik weer terugkwam bij Snow View hoorde ik dat de leerlingen (bijna) allemaal hun examens gehaald hadden en dat de meesten nu dus een klas hoger zitten. Ik vond het erg fijn om weer terug te zijn zodat ik mijn project weer kan voortzetten. Ik heb nu weer structuur om nog 5 weken aan de slag te gaan voor de Maya Foundation en voor mijn schoolopdrachten. Ik houd het hier nog wel even vol!

 

Reacties

  1. 09 mei 2019 door Kees-Jan

    Je hebt een mooi en persoonlijk stukje geschreven: mooi! Ook heel interessant voor tweedejaars die nog twijfelen. Bedankt!
    Veel plezier de laatste weken en succes bij het afronden van je project!
    Kees-Jan

    1. 09 mei 2019 door Joëlle van Heeswijk

      Dankjewel! Leuk om te horen. Ik ga er nog wat van maken de laatste weken!