Geschokt in Nepal

 

Fietsen v Nepal3

 

 

 

Dat studeren of stage lopen in het buitenland een onvergetelijke ervaring is, mag duidelijk zijn uit de vele blogs die jullie hier al voorbij hebben zien komen. Nieuwe mensen leren kennen, ervaringen opdoen en genieten van een geheel nieuw land en cultuur. Dat was ook de insteek van onze fysiotherapie studenten Babette en Tessa. Voor deze twee meiden was het absoluut onvergetelijk, helaas niet op de manier waarop ze gedacht hadden.

Ze waren nog maar een paar dagen in Nepal als het ondenkbare gebeurt. Niet één maar twee zware aardschokken treffen het land en vele kleine naschokken volgen. Chaos, verwoesting, verdriet en angst is wat er de dagen erna wordt gerapporteerd door de media. Beide zijn gelukkig ongedeerd gebleven en konden redelijk snel terugkeren naar het veilige Nederland. Toch zegt Babette tegen het Brabants dagblad: “We waren dolblij dat we thuis waren, maar aan de andere kant wilden we ook weer terug naar Nepal. Het voelt alsof we daar horen te zijn in plaats van hier” (lees het gehele artikel hier)
Fietsen v Nepal4

Teruggaan is geen optie. Daarom hebben ze er voor gekozen om vanuit Nederland een actie op te zetten en het bedrijf, Volunteer Society Nepal (VSN), waar ze eigenlijk stage zouden lopen, te helpen met de wederopbouw. Deze sportieve actie is geworden ‘Fietsen voor N.E.P.A.L.’.
Vijf dagen, vijf steden en 316 kilometers zullen zij afleggen om geld in te zamelen. Dinsdag 9 juni vertrekken ze vanuit Nijmegen om via Eindhoven, Papendrecht en Amsterdam op 13 juni te eindigen in Leiden.
Fietsen v Nepal2
Een van de projecten waar VSN op dit moment druk mee bezig is, is het weder opbouwen van een school, zodat het normale leven zo snel mogelijk weer kan worden hervat.

Steun Babette en Tessa door te doneren op:
NL09 RABO 0169140733
T.n.v.: T.P. Mars.
Onder vermelding van: Nepal fietsen

Fietsen v Nepal

Bron: Brabants Dagblad