University of Saint Joseph
Het is nu zo’n 6 weken geleden sinds ik richting Amerika vertrok om voor mijn minor aan de University of Saint Joseph te gaan studeren.
Uiteraard was ik van te voren erg nerveus, ruim 5 maanden alleen in een land waar je nog niemand kent is best eng. Gelukkig zijn de studenten, leraren en andere stafleden van de universiteit erg aardig en doen ze er alles aan om je thuis te laten voelen en om je te helpen waar nodig.
Het universiteits/studenten leven is hier heel anders dan in Nederland. Het meest voor de hand liggende, het is een All-Women’s-School (ik was dan ook redelijk verbaasd dat er in een van mijn lessen toch een mannelijke student zit). Het grootste verschil is toch wel hoe gedreven de studenten hier zijn om alleen maar A’s te halen. Ook de leraren hebben die mentaliteit, waardoor je als Nederlandse student (doorgaans met een 6-jes mentaliteit) behoorlijk goed je best moet doen om toch die A’s te behalen. Zoals ik al eerder zei, de leraren zijn wel heel aardig en behulpzaam. Als je iets niet begrijpt, of geen tijd genoeg hebt vanwege goede redenen, dan zijn ze bereid om je te helpen waar dat nodig is, want ook zij willen dat je die A haalt.
Een ander groot verschil is het wonen op de campus zelf. De campus ligt op een redelijke afstand van het centrum van West Hartford en ook de dichtsbijzijnde supermarkten zijn nog op een half uur lopen van de school. Opzich is dit niet een heel groot probleem, maar door de vele sneeuwval van de afgelopen weken, is het bijna onmogelijk om van de school daarheen te lopen, waardoor je nogal het gevoel hebt op de campus vast te zitten. Gelukkig rijdt er in het weekend de Shuttle Service. Dit is een gratis service van de universiteit die je kan bellen om je naar verschillende winkelgebieden en andere plekken in de omgeving te brengen. Op de campus zelf kom je al snel in een vast ritme terecht. Er zijn vaste tijden dat de Dining Hall open is en je dus kunt eten, daarnaast heb je een vast rooster van je lessen, en ook de meeste clubs/activities zijn elke week op hetzelfde tijdstip. Een voordeel hiervan is dan weer wel dat je precies weet op welke dagen je veel tijd hebt om aan je huiswerk te werken.
Ondertussen ben ik na zes weken goed gewend hier en voel ik mij ook echt al een Amerikaanse student. Ik ga lekker in mijn joggingsbroek naar de lessen, ik zit in mijn pyjama mijn ontbijt te eten in de Dining Hall en ik besteed een heel groot deel van mijn tijd aan het maken van huiswerk!
Mocht je geïnteresseerd zijn in mijn leventje hier, neem dank ook eens een kijkje op mijn eigen blog Erin in the USA waar ik een uitgebreider verslag bij houdt! En als je vragen hebt over mijn leventje hier aan de USJ, let me know!