Voorwaarden afstudeerprojecten Engineering en Automotive bij bedrijven of organisaties
Stage- en afstudeeropdracht voorwaarden HAN AEA
Aan welke voorwaarden moet een afstudeeropdracht voldoen?
Het bedrijf moet de afstudeer kandidaat de mogelijkheid bieden om te werken aan:
- Automotive: past in de expertisegebieden: Vehicle Technology, Structural Design, Vehicle Electronics & Control, Business Management, Manufacturing en Powertrain
- Elektrotechniek: Een project gericht op een elektronisch systeem, microcontrollersysteem, energiesysteem, of industriële automatisering.
- Embedded Systems Engineering: Ontwikkeling van een embedded systeem. Bijv. het ontwerpen/verbeteren van een Internet of Things (IoT) oplossing, Digital Signal Processing, Artificial Intelligence (AI), Machine Learning, Vision toepassingen en/of het “slim” maken van een elektronische toepassing met behulp van een microcontroller, sensoren, actuatoren, hardware en software.
- Industrieel Product Ontwerpen: Het ontwerpen en ontwikkelen van een product met een focus op mens-productinteractie dat een product technisch probleem oplost.
- Technische Bedrijfskunde: Een project binnen een bedrijf met minimaal 20 FTE en een technische component.
- Werktuigbouwkunde: Een opdracht binnen een van de volgende taken: mechanisch ontwerp, energetisch ontwerp, industriële automatisering of productiegericht ontwerp, waarbij het project aansluit op klantwensen en de technische eisen binnen het vakgebied.
Daarnaast:
- De opdracht wordt individueel uitgevoerd.
- De opdracht is complex, en vraagt om:
- grondige analyse van probleem of behoefte;
- (ook) externe oriëntatie;
- zoeken naar de juiste aanpak;
- de inzet van onderzoekend vermogen om zelf via een methodische aanpak tot onderbouwde keuzes te komen;
- samenwerking en/of afstemming met verschillende belanghebbenden.
- toevoegen van intellectuele waarde voor de opdrachtgever;
- één of meer beroepsproducten
- zo mogelijk multidisciplinair werken.
- De opdracht is “future proof”: vernieuwend/voortbouwend voor de opdrachtgever
- De student doorloopt de gehele kwaliteitscyclus. Dat betekent dat de student zijn/haar werk ook valideert/verifieert.
- De opdracht is uitvoerbaar en haalbaar binnen 2 aaneengesloten onderwijsperiodes.
Het bedrijf biedt begeleiding van voldoende omvang en niveau:
- Omvang: minimaal 1 uur in de week 1 op 1 begeleiding;
- Niveau: minimaal op hbo-niveau, mét expertise op de inhoud van de opdracht;
Voor een stageopdracht geldt dat deze uit meerdere kleine opdrachten kan bestaan en dus niet perse één kop en staart hoeft te hebben. Ook zal de opdracht minder complex zijn en er meer begeleiding nodig kunnen zijn.