“We willen andere jonge mensen inspireren”

Groep Talent Academy maakt magazine |

De HAN Talent Academy is er voor studenten die meer kunnen, meer willen en meer durven. En ook meer wíllen durven. Uitdagingen aangaan, jezelf beter leren kennen, werken aan je leiderschapsvaardigheden. Dit is bij uitstek aan de orde als je de Leiderschapsroute volgt van de Talent Academy (naast deze route is er ook een Academische route).

En wat is dan een passender opdracht dan het gezamenlijk – als groep – schrijven, samenstellen, vormgeven en laten drukken van een magazine over het thema Verbinding en Persoonlijk Leiderschap. Een mooi magazine is meegenomen, maar waar het om gaat is het proces van samenwerken. Dat is ook waar de docenten en studenten elkaar feedback op geven.

Een kijkje bij de redactievergadering – 11 mei, Arnhem

“Zo te zien voelde je je wel comfortabel in je voorzittersrol. Je maakte een actievere indruk dan gewoonlijk. Heb ik dat goed?” vraagt docent Joletta aan Rick wanneer de vergadering afgelopen is. “Ik herken me er wel in”, zegt Rick. “En wat vonden de anderen?”, kijkt Joletta de groep rond. “Heel prettig hoe Rick de vergadering leidde!”

Efficiënt

“Wat ik bijzonder vind”, vervolgt docent Elske: “Jullie zaten met een behoorlijke tijdsdruk, in een uurtje hadden jullie veel te bespreken en toch bood Rick op een gestructureerde manier steeds de ruimte om te reageren en om iets in te brengen.” “Dat klopt!”, klinkt het bevestigend vanuit de groep. “Ook liep het nu beter dan wanneer we wel veel tijd hebben. We werkten veel efficiënter.”

Ambitie

Deze groep is er duidelijk één met ambitie. Want als ze vastgesteld hebben wie de doelgroep is van het magazine over Verbinding en Persoonlijk Leiderschap, namelijk ‘jonge mensen die hierover iets willen leren’, wordt besloten dat er niet alleen een gedrukte versie moet komen, maar ook een online versie, gedeeld via LinkedIn. (“Oeps, maar dan moeten er beslist geen taalfouten inzetten, hoe lossen we dat handig op?”)

Sleutel tot leiderschap

Van alle artikelen vertellen de studentduo’s hoever ze ermee zijn, wat ze met het artikel willen en vragen ze of er nog suggesties zijn. Deadlines worden vastgesteld, de insteek van sommige artikelen aangescherpt of net iets gewijzigd.

Maar de rode draad bij het samenstellen van de inhoud van het magazine blijkt het enthousiasme over wat ze geleerd en ontdekt hebben in de eerdere module, namelijk dat in verbinding zijn met jezelf de basis vormt van in verbinding zijn met de ander. Hoe lastig en kwetsbaar die verbinding met jezelf en vooral het daar open over durven zijn soms ook is, erkent Joletta. “En toch, daar ligt een sleutel, ook de sleutel voor goede samenwerking, de sleutel voor leiderschap.”

Hélemaal aan het eind van de vergadering kijkt één van de studenten mij aan: “Sorry hoor mevrouw, het lijkt misschien wat chaotisch hier.” Vond ik het chaotisch? Helemaal niet. Het bruiste, het leefde, de studenten inspireerden elkaar, en hielden elkaar bij de les. En er zat flink de vaart in. Maar gehaast? Nee. Efficiënt en enthousiast? Ja!

Het magazine komt eind juni uit – houd de website van de Talent Academy in de gaten!

 Arnhem, 11 mei 2022
Janet Steenhuis